Double Chubb

Overall Results

April 19, 14


Results by FLEET FEET Sports www.ffstl.com
 

50K

  ------------ Loop 1 ------------ ------------ Loop 2 ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time Pace
1 Rob Raguet-Schofield 186 35 M 1 0-39 2 1:51:51 7:12/M 3 2:10:37 8:25/M 4:02:28 7:48/M
2 Joel Lammers 229 51 M 1 50-59 6 2:01:18 7:49/M 1 2:04:38 8:02/M 4:05:57 7:55/M
3 Daivd Pokorny 221 46 M 1 40-49 4 2:00:28 7:45/M 2 2:07:13 8:12/M 4:07:41 7:58/M
4 Eric Buckley 226 50 M 2 50-59 3 2:00:24 7:45/M 4 2:21:18 9:06/M 4:21:42 8:25/M
5 Travis Redden 179 30 M 2 0-39 5 2:01:01 7:48/M 5 2:22:28 9:10/M 4:23:29 8:29/M
6 Brian Bauer 220 46 M 2 40-49 1 1:47:46 6:56/M 13 2:51:45 11:04/M 4:39:31 9:00/M
7 Chris Bolyard 185 34 M 3 0-39 11 2:14:14 8:39/M 6 2:26:07 9:25/M 4:40:21 9:01/M
8 David Stores 214 43 M 3 40-49 8 2:06:47 8:10/M 7 2:37:43 10:09/M 4:44:30 9:09/M
9 Steve Dernlan 215 43 M 4 40-49 9 2:11:10 8:27/M 9 2:44:09 10:34/M 4:55:20 9:30/M
10 Peter Wright 178 26 M 4 0-39 7 2:02:43 7:54/M 19 2:55:28 11:18/M 4:58:11 9:36/M
11 Tim Vickers 191 36 M 5 0-39 12 2:14:47 8:41/M 10 2:47:39 10:48/M 5:02:27 9:44/M
12 Pat Kennedy 224 50 M 3 50-59 13 2:16:21 8:47/M 11 2:48:54 10:53/M 5:05:16 9:50/M
13 Tim Landewe 207 40 M 5 40-49 20 2:24:06 9:17/M 8 2:41:58 10:26/M 5:06:04 9:51/M
14 Eric Harhausen 187 35 M 6 0-39 14 2:17:12 8:50/M 12 2:49:50 10:56/M 5:07:03 9:53/M
15 Andy Stann 204 40 M 6 40-49 10 2:14:12 8:38/M 18 2:54:57 11:16/M 5:09:10 9:57/M
16 Eric Lavender 200 39 M 7 0-39 15 2:19:28 8:59/M 16 2:53:13 11:09/M 5:12:42 10:04/M
17 Phil Marra 223 50 M 4 50-59 16 2:20:11 9:02/M 15 2:53:06 11:09/M 5:13:17 10:05/M
18 Diana Casanova 159 24 F 1 0-39 17 2:20:23 9:02/M 17 2:53:48 11:11/M 5:14:12 10:07/M
19 Lee Dougherty 237 64 M 1 60-69 24 2:30:29 9:41/M 14 2:52:23 11:06/M 5:22:52 10:23/M
20 Stuart Johnson 231 54 M 5 50-59 26 2:32:15 9:48/M 20 2:57:40 11:26/M 5:29:56 10:37/M
21 James Donahue 230 52 M 6 50-59 18 2:23:58 9:16/M 23 3:11:20 12:19/M 5:35:18 10:48/M
22 James Browning 211 42 M 7 40-49 23 2:29:23 9:37/M 21 3:09:50 12:13/M 5:39:14 10:55/M
23 Matt Hulliung 206 40 M 8 40-49 25 2:31:23 9:45/M 22 3:10:57 12:18/M 5:42:21 11:01/M
24 Jon Klingensmith 202 39 M 8 0-39 22 2:28:26 9:33/M 25 3:18:26 12:47/M 5:46:52 11:10/M
25 Ken Clark 198 38 M 9 0-39 19 2:24:03 9:17/M 36 3:29:23 13:29/M 5:53:26 11:23/M
 
  ------------ Loop 1 ------------ ------------ Loop 2 ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time Pace
26 Michael Vigneau 181 32 M 10 0-39 28 2:32:44 9:50/M 29 3:20:49 12:56/M 5:53:33 11:23/M
27 Justin Calame 195 37 M 11 0-39 21 2:27:36 9:30/M 33 3:26:24 13:17/M 5:54:01 11:24/M
28 Matt Lingard 188 35 M 12 0-39 27 2:32:32 9:49/M 31 3:21:33 12:59/M 5:54:05 11:24/M
29 Sharlene Woerther 171 45 F 1 40-49 34 2:56:39 11:22/M 24 3:12:00 12:22/M 6:08:40 11:52/M
30 Don Frichtl 234 57 M 7 50-59 31 2:48:45 10:52/M 30 3:20:58 12:56/M 6:09:44 11:54/M
31 Colin Neumeyer 194 37 M 13 0-39 33 2:49:22 10:54/M 28 3:20:36 12:55/M 6:09:59 11:54/M
32 Al Beers 236 62 M 2 60-69 30 2:46:14 10:42/M 35 3:27:26 13:21/M 6:13:41 12:02/M
33 Tom Wagner 205 40 M 9 40-49 32 2:48:48 10:52/M 32 3:25:20 13:13/M 6:14:08 12:02/M
34 Heather Dernlan 166 43 F 2 40-49 35 2:56:44 11:23/M 27 3:19:58 12:53/M 6:16:42 12:07/M
35 Cheri Becker 172 46 F 3 40-49 40 3:05:10 11:55/M 26 3:18:53 12:48/M 6:24:04 12:22/M
36 Rik Denicke 209 41 M 10 40-49 38 3:00:19 11:37/M 34 3:27:02 13:20/M 6:27:22 12:28/M
37 Brad Lobdell 199 39 M 14 0-39 29 2:38:35 10:13/M 42 3:48:52 14:44/M 6:27:27 12:28/M
38 Suzanne Kenyon 176 48 F 4 40-49 39 3:02:49 11:46/M 37 3:29:29 13:29/M 6:32:19 12:38/M
39 Joe Cortese 197 38 M 15 0-39 37 2:57:45 11:27/M 38 3:38:53 14:06/M 6:36:39 12:46/M
40 Tom Heisserer 208 40 M 11 40-49 36 2:57:38 11:26/M 39 3:39:02 14:06/M 6:36:40 12:46/M
41 Daniel Dalton 222 47 M 12 40-49 43 3:06:09 11:59/M 40 3:40:43 14:13/M 6:46:53 13:06/M
42 Laura Range 175 48 F 5 40-49 42 3:06:03 11:59/M 41 3:47:35 14:39/M 6:53:38 13:19/M
43 Andria Van Mierlo 161 36 F 2 0-39 46 3:10:06 12:14/M 44 3:57:37 15:18/M 7:07:44 13:46/M
44 Jessica Rogen 160 27 F 3 0-39 44 3:07:19 12:04/M 46 4:06:33 15:53/M 7:13:52 13:58/M
45 Letitia Moffitt 170 45 F 6 40-49 48 3:22:38 13:03/M 43 3:51:39 14:55/M 7:14:18 13:59/M
46 Julie Drew 173 46 F 7 40-49 47 3:13:10 12:26/M 45 4:03:20 15:40/M 7:16:31 14:03/M
47 Craig Seymour 238 66 M 3 60-69 45 3:07:57 12:06/M 51 4:47:07 18:29/M 7:55:04 15:17/M
48 John Quick 233 56 M 8 50-59 41 3:06:01 11:59/M 52 4:53:01 18:52/M 7:59:03 15:25/M
49 Erik Meyer 203 39 M 16 0-39 49 3:25:01 13:12/M 49 4:39:16 17:59/M 8:04:18 15:35/M
50 Shirley Kramer 164 42 F 8 40-49 50 3:33:40 13:45/M 48 4:37:07 17:51/M 8:10:47 15:48/M
 
  ------------ Loop 1 ------------ ------------ Loop 2 ------------ Total Total
Place Name Bib No Age Gender Age Group Rnk Time Pace Rnk Time Pace Time Pace
51 Tim Drew 241 47 M 13 40-49 51 3:37:13 13:59/M 47 4:35:10 17:43/M 8:12:23 15:51/M
52 Norman Yarger 240 75 M 1 70-99 52 3:44:13 14:26/M 53 4:56:11 19:04/M 8:40:24 16:45/M
53 Alfred Maiuro 239 69 M 4 60-69 53 3:59:38 15:26/M 50 4:45:48 18:24/M 8:45:27 16:55/M